Firma Hakkında

İstanbul merkezli VitaminYe, taze sebze ve meyve tedarikçiliği yapan Grup Vitamin Tarım Ürünleri’nin yeni girişimidir.

VitaminYe, örtülü ve dikey tarım uygulamaları ile kısa bir süre sonra yerli tohum kullanılarak üretime de katkıda bulunmasının yanı sıra, geri dönüşümlü paketleme, yıkama, kurutma sistemleri ile sektöre yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. Kadın girişimci Nergis Kılıç, yeni reçetelerle salata çeşitleri oluşturma gibi yeni nesil hedeflere sahip.

Her biri kadın eliyle seçilmiş taze sebze ve meyve, Ege otları, yenilebilir çiçekler, baharatlar bulunduran sitede en üst seviye hijyenik şartlarla paketlenmiş, müşterilerin mutfağına ertesi gün ulaşacak servis Haziran ayı içerisinde İstanbul tamamın da hizmet vermeye başladı. Yakında tüm Türkiye, VitaminYe’nin taze meyve ve sebzeleri ile buluşacak.

Dijital Pazara Giriş

Yapılan Çalışmanın İçeriği

Vitaminye Tarım Gıda A.Ş. için dijital pazarlama ön analizi yapılarak mevcut dijital konumları tespit edilmiştir. Vitaminye henüz o dönemlerde yeni yeni kurulan ve bir çok açıdan eksiklik yaşayan bir firma olmasına rağmen önem sırasına göre bir planlamaya dahil edilmiştir.

 • E ticaret uyumlu web sitelerinin mevcut tasarımının güncellenmesi
  İçerik fotoğraflarının ve içerik metinlerinin yenilenmesi
  Data parametrelerinin kurulması
  Reklam hesaplarının oluşturulması
  Sosyal medya hesaplarının revize edilmesi
  Tanıtıcı faaliyetlerin başlatılması şeklinde kapsamlı bir plan oluşturulmuştur.

Çalışmanın Kazanımları

Vitaminye henüz yeni bir marka olmasına rağmen izlenilecek olan planlamalar sektöre hızlı bir şekilde giriş yapmalarına olanak sağlamıştır. Altyapı çalışmalarının hızlı bir şekilde uygulanması gelecekte öngörülemeyecek problemlerin yaşanmasına engel olmuştur.

Optimizasyon

Yapılan Çalışmanın İçeriği

Vitaminye firması için belirlenen planlamalar dahilinde web sitesi tasarımsal güncellemesi, ürün girdilerinin ve metin yazılarının tamamlanması data kurulumları business hesap ve reklam hesaplarının kurulması işlemler gerçekleştirilmiştir.Web sitesinin tasarımsal güncellemesi hedef kitleye uygun olarak planlanmış ürün görselleri ise temizlik ve güveni temsil eden beyaz arka fon ile sunulmuştur.

Çalışmanın Kazanımları

Yapılan çalışmalar neticesinde müşteri tarafından kurumsal bir algıya sahip , ürün kalitesi ve sunumu ile güven veren bir marka algısı oluşturulmuştur. Vitaminye henüz sektörde yeni bilinen bir marka olmasına rağmen kısa sürede bilenen bir marka haline dönüştürülmüştür.

Sosyal Medya

Yapılan Çalışmanın İçeriği

Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından sosyal medya pazarlaması ve online reklam çalışması başlatılmıştır. Sosyal medya paylaşımları sade bir görsel ile logonun beraberinde sunulduğu bir şablonda tutulmuştur. İçerik yazıları ise ürünün faydaları , yapılabilecek yemek tarifi ve üretim süreçlerinin yansıtıldığı sisteme sahiptir.

 • Sosyal medya reklamlarında kullanıcı deneyimleri,alım süreci, üretim süreci ve dağıtım süreci işlenmiştir.
  Google arama ağı reklamlarında ise ürün içerikleri üzerinden anahtar kelime çalışması yapılmıştır.

Çalışmanın Kazanımları

Firma kısa süre içerisinden 15.000 aboneye ulaşmış,günlük satış miktarı ve marka bilinirliği artmıştır.Yapılan kampanyalar ve olumlu geri dönüşler neticesinde güzel kazançlar elde edilmiştir.

Bir pazarlama uzmanıyla konuşmaya hazır mısınız? Bize bir çağrı bırakın.

Sizde bu ve benzeri hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz bir telefon kadar yakınız.

Diğer Projelerimiz